Søk

Meny

Du er her:

Kontakt oss

Har du spørsmål eller behov for arbeid på strømtilkoblingen inn til ditt hus, vennligst kontakt oss.

Skal du bygge

Bygge illustrasjonsbilde

Skal du bygge nytt eller endre kabel eller luftstrekk på eiendommen?

Tilknytning
Tilknytning til strømnettet gjøres ved å ta kontakt med autorisert installatør. Installatøren må ha ansvaret for å installere det elektriske anlegget. Før det settes spenning på anlegget ditt, må du bestille strøm hos en kraftleverandør.

Lyse gjennomfører arbeid med levering av strømkabelen inn til ditt hus. Tilknytningspunktet for strøm er bygningens grunnmur (for kabeltilknytning) og husvegg (for luftnett-tilknytning). Dersom Lyse må gjøre større endringer i strømnettet for å tilknytte kunden, kan det bli aktuelt for kunden å betale for deler av kostnadene.

Endre kabel eller luftstrekk på  eiendommen?
Ønsker du å flytte strømkabelen eller legge om fra luftstrekk til jordkabel på eiendommen din, må du normalt betale for dette.

Uansett type arbeid du ønsker å utføre med strømtilknytning til din bolig, vennligst ta kontakt oss på telefon 51 90 80 80.

 

 

 

KONTAKT OSS

Kundesenter

Tlf: 51 90 80 79
Fra utlandet: +47 51 90 80 79)
 

Sentralbord

51 90 80 00
 
Kostnader ved å ringe kundesenteret

Lyse Elnett AS
Breiflåtveien 18
Mariero
4017 Stavanger